Dzień Dziecka w naszej szkole.
W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy w naszej szkole 2 czerwca. Dzień ten połączyliśmy z podsumowaniem projektu „Inspiracje ze śliwką”, który realizowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Przygotowanie do tego Święta rozpoczęły się już dużo wcześniej. Uczniowie wspólnie z Paniami z Koła Gospodyń przygotowywały pierogi z produktami lokalnymi. Młodsze dzieci miały okazję uczestniczyły w warsztatach cukierniczych a starsi krok po kroku poznawali recepturę na wspaniałe ciasto drożdżowe i je piekli.
Dzień Dziecka rozpoczęliśmy od rozgimnastykowania naszego ciała poprzez udział w Zumbie prowadzonej przez Panią Ewę Janisz. Następnie młodsze dzieci udały się do klas gdzie aby trochę ochłonąć wykonały prace plastyczne związane ze śliwką – naszą bohaterką kulinarną dzisiejszego dnia. Starsi uczniowie wzięli udział w konkursie matematycznym. Najlepsze wyniki w tym konkursie uzyskali Justyna Orzechowska 20p, Dawid Lipiński 20p, Julia Firlej 18p, Dawid Filipek 16p. Dzieci wzięły również udział w konkursie polonistycznym, którego celem było utworzenie krótkiej rymowanki o bohaterce kulinarnej naszego dnia. Uczniowie stworzyli naprawdę bardzo ciekawe i pełne humoru wersy. Wszyscy młodzi poeci zostali wyróżnieni w tych zmaganiach.
Ponieważ zbliżała przerwa śniadaniowa i wszyscy czuli już głód udaliśmy się na poczęstunek, który przygotowała Rada Rodziców i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Po posileniu się, wszyscy zebraliśmy się na boisku szkolnym gdzie odbyły się zmagania sportowe o tytuł „Mistrza Klasy”. Najlepszymi sportowcami poszczególnych klas zostali: klasa I – Natalia Pawłowska, klasa III – Magdalena Jarosz, klasa IV – Justyna Orzechowska, klasa V- Grzegorz Pawłowski, klasa VI – Bartek Olchawa, klasa VII – Kacper Goryl, klasa VIII – Łukasz Rosiek.
W tym dniu nie brakowało wspólnych zabaw, śmiechu, żartów i oczywiście lodów „Ekipa” 🙂 Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim mamom za przygotowanie i włączenie się w organizację tego dnia.

ZUMBA – filmik:

https://youtu.be/-j_DEUcycas

Zdjęcia można obejrzeć w galerii 🙂

Skip to content