230 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 30.04.2021 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odbyła się ona zdalnie . Zgromadzili przed komputerami uczniowie ubrani na galowo odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Następnie wyznaczeni uczniowie przedstawili krótko historię podpisania dokumentu Konstytucji 3 maja. Na zakończenie uroczystości wszyscy obejrzeli dokumentalny film „Konstytucja 3 Maja – historia prosto z Zamku”. Dziękujemy wszystkim za udział w upamiętnieniu tej ważnej dla Polski rocznicy.

XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny

Motywem przewodnim XIII Ogólnopolski Tygodnia Biblijnego były słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Przedmiotem lektury Piątego Narodowy Dnia Czytania Pisma Świętego była Ewangelia według św. Marka. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Nasi uczniowie również włączyli się w uroczyste czytanie Pisma Świętego. W dniu 26 kwietnia o godz.18.00 zgromadzili się online, aby czytać fragmenty Ewangelii według św. Marka. Pismo Święte jest ważną księgą w życiu każdego chrześcijanina i często powinniśmy po nie sięgać .Obecnie teksty biblijne można zainstalować w telefonie w formie różnych aplikacji. W ten sposób można mieć biblię cały czas przy sobie i czytać ją w np. w drodze do pracy, w podróży lub wtedy, gdy mamy wolną chwilę. Choćby krótki fragment, kilka wersetów, a potem przeczytane fragmenty wprowadzać w codzienne życie. Dziękujemy uczniom z kl. IV –VIII za wspólne czytanie Pisma Świętego i zachęcamy do codziennego rozważania słów Ewangelii i innych ksiąg zawartych w Biblii.

22 KWIETNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI – KONKURS!

22 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI PDF-1-1

Eliminacje do Rejonowego Konkursu Recytatorskiego w Lipiu

Dnia 12 kwietnia odbyły się w naszej szkole eliminacje do Rejonowego Konkursu Recytatorskiego w Lipiu. W związku z istniejącą sytuacją odbyły się one online. Wzięło w nich udział 13 osób z klas I-VIII. Po długich naradach komisja zdecydowała o tym,że naszą szkołę będą reprezentować:
I kategoria kl.I-IV
Emilia Gwiżdż i Justyna Orzechowska
II kategoria kl. V-VIII
Oliwia Dziedzic i Paulina Bednarek
Dziękujemy wszystkim pozostałym uczestnikom: Natalii Pawłowskiej, Magdalenie Jarosz, Dawidowi Lipińskiemu, Anecie Rębilas, Aleksandrowi Gwiżdżowi, Szymonowi Gwiżdżowi, Magdalenie Pawłowskiej, Kacprowi Lipińskiemu, Jakubowi Rośkowi.
Trzymamy kciuki za nasze reprezentantki!