Wycieczka do Krakowa

13 października klasy II-VIII udały się na wycieczkę do Krakowa. Wycieczka rozpoczęła się o 7.30.W Krakowie spacerując Trasą Królewską od Barbakanu i bramy Floriańskiej aż przez rynek w towarzystwie pani przewodnik, uczniowie przeżywali żywe lekcje historii, poznawali zabytkowe obiekty i słuchali barwnych opowieści. Odwiedziliśmy:  Wawel, Katedrę, Groby Królewskie, oraz mieliśmy okazję wejść na Wieżę Zygmuntowską i dotknąć Dzwonu Zygmunta na szczęście. Potem zwiedzaliśmy Sukiennice oraz Kościół Mariacki. Ostatnim punktem wycieczki był rejs po Wiśle podczas którego podziwialiśmy najpiękniejsze miejsca Krakowa z unikalnej perspektywy. Wycieczka została zrealizowana dzięki projektowi „Odkrywam Małopolskę”.

Konsultacje społeczne projektu Programu strategicznego ochrona środowiska  dla Województwa Małopolskiego | Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Zdjęcia można obejrzeć w galerii 🙂

Dzień Nauczyciela
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, znany również pod nazwą Dzień Nauczyciela, czyli święto nauczycieli, wychowawców oraz pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, którego zadaniem było reformowanie szkolnictwa w Polsce.
     Z tej okazji w naszej szkole 12 października odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowały klasy IV-VIII pod opieką pań Agnieszki Wrony i Ewy Rosiek. Uczniowie wykonali zabarwione odrobiną humoru przedstawienie, podczas którego wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. Samorząd Uczniowski wręczył słodkie upominki  oraz  złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. 
     W uroczystości uczestniczyli również zaproszeni goście: Pani Dyrektor Bożena Wrona, Pan Dyrektor Stanisław Piękoś i Pani Stanisława Zelek.
W swoim przemówieniu Pani Dyrektor  Danuta Bednarek zaznaczyła, że wszyscy, którzy szkołę tworzą: nauczyciele, pracownicy, rodzice oraz uczniowie mają wpływ na panujący w niej klimat i relacje. Podziękowała wszystkim pracownikom za zaangażowanie i ogromny wkład pracy na rzecz szkoły oraz poświęcenie i serce, którym obdarzają uczniów każdego dnia. Na zakończenie wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.
Zdjęcia można obejrzeć w galerii 🙂
 
Wszyscy nasi kochani nauczyciele,
dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele.
Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące
jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.

Wycieczka do Limanowej

W środę 29 września uczniowie klas młodszych wybrali się na wycieczkę integracyjną do Limanowej. Pierwszym punktem programu był seans w kinie „Klaps” – „MAŁA WIELKA STOPA 2: W RODZINIE SIŁA”.

Film opowiadał o chłopcu Adamie, który odziedziczył po ojcu niesamowite zdolności a teraz bardzo mu się przydają. Jego tata, który dzięki wielkiej popularności pomaga chronić przyrodę, wyrusza na ratunek mieszkańcom dalekiego rezerwatu. Tutejsze zwierzęta zagrożone są wyginięciem, bo bezduszne szefostwo wielkiej firmy paliwowej zamierza w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę. Od wyjazdu ojciec nie daje znaku życia, więc Adam zbiera swoją rodzinę i kosmatych przyjaciół z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele, by wyruszyć z misją ratunkową

Film miał bardzo ważne przesłanie, które mówi że nie ważne czy jesteś mały, wielki, kosmaty czy zupełnie bezwłosy, jeśli masz odwagę, fantazję i jesteś trochę zwariowany, możesz dokonać wielkich rzeczy i przeżyć niesamowitą przygodę.

Drugim punktem naszej wycieczki była integracja uczniów poprzez wspólne zabawy w sali zabaw Smykolandia.Zabawa była bardzo udana, dzieci zachwycone, wspomnienia zostaną na długo w pamięci.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii 🙂

Jesienny obrazek

Uczniowie klasy 5 na lekcji techniki wykonali pracę pod tytułem „Jesienny obrazek”. Piątoklasiści wykazali się bardzo dobrymi zdolnościami manualnymi i pomysłowością w doborze materiałów. 

 

Szkoła rysunku online

Szkoła Rysunku Postaci ONLINE ma przyjemność zaprosić na lekcje artystycznie utalentowanych uczniów!

Są to nowoczesne, pozalekcyjne zajęcia ONLINE  z RYSUNKU, DESIGNU i KONSTRUKCJI POSTACI w 3D. Bardzo przydatna wiedza w najnowszych zawodach jak: DESIGNER, GRAFIK, PROJEKTANT GIER WIDEO czy ANIMATOR 2D/3D!

Witam serdecznie.

Nazywam się Anna Stabach, prowadzę Szkołę Rysunku Postaci ONLINE. Z uwagi na to, że w Waszej szkole uczą się osoby uzdolnione artystycznie i informatycznie, pragnę zaoferować im możliwość wzięcia udziału w zajęciach.

MAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA! START ZAJĘĆ 6 PAŹDZIERNIKA!

  Wciąż rośnie zapotrzebowanie na tego rodzaju lekcje wśród nastolatków, ze względu na coraz większe zainteresowanie ANIMACJĄ, GRAFIKĄ, RYSUNKIEM KOMIKSOWYM oraz MANGĄ.

Proszę o kontakt z osobą decyzyjną, w celu omówienie szczegółów i przesłania oferty dla ZAINTERESOWANYCH rozwojem rodziców oraz
UTALENTOWANYCH UCZNIÓW.

  Życzę miłego dnia!

  Anna Stabach

http://rysujemy.online/

 

Poznajemy znaki drogowe

Często droga zdobywania nowych wiadomości poprzez obserwację i działanie w środowisku wymaga wyjścia poza teren szkoły. Dzieci zwykle nie zdają sobie sprawy, że ta przyjemna forma zajęć jaką jest wycieczka jest również nauką i to nawet bardziej wartościową niż zajęcia w przedszkolnej sali. Na wycieczce dzieci uczą się, zdobywają wiadomości i umiejętności w sposób łatwy i przyjemny dla nich. Poprzez tę formę aktywności zaznajamiamy uczniów z najbliższym środowiskiem, a zwiedzanie, doświadczanie „na żywo’ pogłębia i poszerza wiadomości z różnych dziedzin.

Ostatnio przedszkolaki i uczniowie uczęszczający na świetlicę wybrali się na wycieczkę w okolicę szkoły, celem zaznajomienia się z zasadami ruchu drogowego. Dzieci obserwowały ruch drogowy oraz doskonaliły umiejętność przechodzenia przez jezdnię. Dzieci szukały znaków drogowych i zgłębiały wiedzę na ich temat. Po powrocie do sali dzieci wykonały sygnalizatory świetlne i własne znaki drogowe z zakrętek, plasteliny, patyczków „żywo” dyskutując i dzieląc się wrażeniami z wycieczki.

Próbna ewakuacja

Dnia 24.09 o godz 11.40 w szkole podstawowej nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły usłyszeli alarm ewakuacyjny. Wszyscy, którzy przebywali w tym czasie w budynku, musieli go niezwłocznie opuścić. Akcję nadzorowała Straż Pożarna, która bardzo szybko dotarła na miejsce po zawiadomieniu o pożarze. Wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie oczekiwano na informacje o przyczynie pożaru. Na szczęście okazało się, że jest to tylko próbna ewakuacja. Pani Dyrektor zorganizowała przeprowadzenie takiej akcji, żeby przećwiczyć zasady postępowania w sytuacji pożaru. Po ewakuacji najmłodsi uczniowie mieli okazję z bliska zobaczyć wóz strażacki i dowiedzieć się jak wygląda praca strażaka.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii 🙂

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA „W NASZEJ SZKOLE”

W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Sprzątanie Świata  z okazji Dnia Ziemi”. Uczniowie otrzymali gumowe rękawiczki i worki na śmieci a następnie wyruszyli aby sprzątać okolice szkoły i teren naszej wsi. Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii 🙂

Apel z okazji beatyfikacji bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

W dniu 20 września w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona bł. Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Kardynał Wyszyński został ogłoszony błogosławionym 12 września w Bazylice Opatrzności Bożej w Warszawie. Uczniowie klas starszych przybliżyli postać błogosławionego Prymasa oraz jego życiowy dekalog.  Prymas Tysiąclecia był człowiekiem, który wskazał konkretne sposoby przekształcania wiary w miłość na uczynki dnia codziennego. Warto wcielić w  nasze życie te zasady. aby każdy dzień z drugim człowiekiem przybliżał nas do Boga.            

Rozmawiaj z każdym językiem miłości.

Nie podnoś głosu.

Nie przeklinaj.

Nie rób przykrości.

Nie wyciskaj łez.

Uspokajaj i okazuj dobroć.

01.09.2021 Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

 

Po dwóch miesiącach beztroski powróciliśmy dziś do szkoły by uroczyście rozpocząć nowy Rok Szkolny 2021/2022. Wszyscy odświętnie ubrani, radośni i pełni zapału do nauki i pracy wysłuchaliśmy krótkiego przedstawienia przygotowanego przez uczniów naszej szkoły:

Magdalenę Pawłowską, Grzegorza Pawłowskiego, Szymona Gwiżdża, Aleksandra Gwiżdża, Annę Kołodziej, Paulinę Bednarek, Dawida Orzechowskiego, Patryka Kołodzieja, Bartłomieja Olchawę.

Dzięki ich występowi mogliśmy nie tylko oficjalnie pożegnać wakacje i przywitać szkołę, ale także uczcić 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która przypomniała o naszych obowiązkach i zaprosiła na spotkanie z wychowawcami.

Wszystkim Uczniom życzymy, aby ten rok szkolny wypełniała radość odkrywania i doświadczania świata. Wyznaczajcie sobie nowe cele i pracujcie zawsze na miarę swoich sił i możliwości!

Pracownikom naszej szkoły życzymy energii, motywacji, pasji i satysfakcji z wykonywanej pracy!

A Wam Szanowni Rodzice, życzymy uciechy i dumy z osiągnięć Waszych dzieci. Niech szkoła będzie miejscem, w którym lubią przebywać, gdzie odnajdują przyjaciół i mogą być sobą!

Zdjęcia można obejrzeć w galerii 🙂

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

Przedstawienie „RZEPKA” w przedszkolu „BAJKA”

Uczniowie naszej szkoły pracowicie zakończyli rok szkolny. W czerwcu wcielili się w role i przygotowali uwspółcześnioną wersję  ”Rzepki” Juliana Tuwima. Bawili się przy tym doskonale. Na początku wakacji udało się nawet pojechać z przedstawieniem do dzieci z Przedszkola Bajka w Tęgoborzy.

„Rzepka” Julian Tuwim

Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie,
Chodził te rzepkę oglądać co dzień.
Wyrosła rzepka jędrna i krzepka,
Schrupać by rzepkę z kawałkiem chlebka!
Więc ciągnie rzepkę dziadek niebożę,
Ciągnie i ciągnie, wyciągnąć nie może!

Zawołał dziadek na pomoc babcię:
„Ja złapię rzepkę, ty za mnie złap się!”
I biedny dziadek z babcią niebogą
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!

Przyleciał wnuczek, babci się złapał,
Poci się, stęka, aż się zasapał!
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

Zawołał wnuczek szczeniaczka Mruczka,
Przyleciał Mruczek i ciągnie wnuczka!
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

Na kurkę czyhał kotek w ukryciu,
Zaszczekał Mruczek: „Pomóż nam, Kiciu!”
Kicia za Mruczka,
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

Więc woła Kicia kurkę z podwórka,
Wnet przyleciała usłużna kurka.
Kurka za Kicię,
Kicia za Mruczka,
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

Szła sobie gąska ścieżynką wąską,
Krzyknęła kurka: „Chodź no tu gąsko!”
Gąska za kurkę,
Kurka za Kicię,
Kicia za Mruczka,
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

Leciał wysoko bocian-długonos,
„Fruńże tu, boćku, do nas na pomoc!”
Bociek za gąskę,
Gąska za kurkę,
Kurka za Kicię,
Kicia za Mruczka,
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

Skakała drogą zielona żabka,
Złapała boćka – rzadka to gratka!
Żabka za boćka,
Bociek za gąskę,
Gąska za kurkę,
Kurka za Kicię,
Kicia za Mruczka,
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
A na przyczepkę
Kawka za żabkę
Bo na tę rzepkę
Też miała chrapkę.

Tak się zawzięli, Tak się nadęli,
Ze nagle rzepkę
Trrrach!! – wyciągnęli!
Aż wstyd powiedzieć,
Co było dalej!
Wszyscy na siebie
Poupadali:
Rzepka na dziadka,
Dziadek na babcię,
Babcia na wnuczka,
Wnuczek na Mruczka,
Mruczek na Kicię,
Kicia na kurkę,
Kurka na gąskę,
Gąska na boćka,
Bociek na żabkę,
Żabka na kawkę
I na ostatku
Kawka na trawkę.

 

Zdjęcia można obejrzeć w galerii 🙂

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Dnia 25.06.21 uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. W szkole zgromadzili się wszyscy uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz szanowni goście Pani Dyrektor Bożena Wrona i Pani Stanisława Zelek. Uczniowie z kl. VIII i VII, wraz z Panią Agatą Zielińską i Panią Magdaleną Katrą-Studzińską, zaprezentowali piękną, pełną wzruszeń akademię wspominając miniony czas w naszej szkole. Absolwenci podziękowali nauczycielom za przekazywanie wiedzy i wspieranie ich w trudnych chwilach. Zapewnili, że zawsze będą wracać do wspomnień z lat szkolnych z wielkim sentymentem. Następnie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za ciężki rok pracy i wręczyła nagrody najlepszym uczniom:

Lp. Imię i nazwisko ucznia Klasa Średnia
1 Kacper Lipiński VII 5,21
2 Oliwia Dziedzic VI 5,17
3 Bartłomiej Olchawa VI 5,17
4 Dawid Lipiński IV 5,09
5 Justyna Orzechowska IV 5,00
6 Jakub Pajor V 5,00
7 Julia Firlej VI 4,83
8 Szymon Gwiżdż VI 4,75
9 Aneta Rębilas IV 4,75

 

Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem

 

Lp. Imię i nazwisko ucznia Średnia
1 Jakub Rosiek 5,06
2 Dawid Filipek 4,89
3 Dominik Rosiek 4,78

 

Najlepsi czytelnicy roku 2020/2021

Justyna Orzechowska – kl IV

Magdalena Jarosz – kl III

Najmłodsi uczniowie również dostali upominki za duże postępy w nauce. Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek dla absolwentów, ich rodziców i nauczycieli. Przy wspólnym stole wszyscy przypominali sobie te najpiękniejsze momenty spędzone w szkole. Pożegnań i łez nie było końca.

Życzymy naszym drogim absolwentom, aby odnaleźli swoje drogi życiowe,

śmiało dążyli do wyznaczonych celów i nigdy się nie poddawali!

„Wszystkie nasze marzenia mogą stać się rzeczywistością, jeśli mamy odwagę je realizować”

Walt Disney

Zdjęcia można obejrzeć w galerii 🙂

Wycieczka do Nowego Sącza

23.06 uczniowie ze starszych klas udali się na wycieczkę do Nowego Sącza. Najpierw spędzili niezapomniane chwile w lokalu LASERSHOT, gdzie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami strzeleckimi, resztę wycieczki uczniowie gimnastykowali się w parku trampolin.

Matematyk roku 2020/2021

Z przyjemnością informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 tytuł NAJLEPSZYCH MATEMATYKÓW w naszej szkole otrzymali:

Dawid Lipiński – kl IV

i

Justyna Orzechowska – kl IV

Uczniowie dostali dyplomy pochwalne oraz nagrody od Pani Marii Firlej za swoją ciężką, całoroczną pracę i bardzo wysokie wyniki w nauce matematyki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki szkolnego konkursu z języka angielskiego

Dnia 17.06 odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego „English master” zorganizowany przez Panią Agnieszkę Wronę. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w zakresie słownictwa i umiejętności komunikacyjnych. Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu:

I miejsce: Kacper Olchawa – kl IV

II miejsce: Szymon Gwiżdż- kl VI i Jakub Rosiek- kl VIII

III miejsce: Bartłomiej Olchawa – kl VI

Gratulujemy również pozostałym uczestnikom zdobycia wysokiej punktacji (Magdalena Pawłowska, Oliwia Dziedzic, Aneta Rębilas, Dawid Lipiński i Justyna Orzechowska).

Straż pożarna w naszej szkole

21.06.2021r w naszej szkole gościliśmy Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tęgoborzy.  Strażacy, w ramach projektu „Program Równać Szanse”,  zapoznali dzieci z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną i z zasadami bezpiecznego zachowania się podczas wakacji. Goście zademonstrowali jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym (resuscytacja krążeniowo-oddechowa, opatrywanie ran, układanie ciała w bezpiecznej pozycji, itd).

Dziękujemy serdecznie strażakom i zapraszamy w następnym roku szkolnym 🙂

Wycieczka do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach

W poniedziałek wybraliśmy się na szkolną integracyjną wycieczkę do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach. Grupy fantazyjnie ukształtowanych form skalnych, tworzących przysłowiowe „miasto zamienione w kamień”. Od Czarownicy do Wąwozu Czarownic to najpopularniejsza trasa zwiedzania z przewodnikiem wszystkich wychodni Skamieniałego Miasta. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od skałki Czarownica – według jednej z legend to kobieta, która została zamieniona w skałę za złorzeczenie księdzu spieszącemu z Najświętszym Sakramentem do chorego. Następnie ruszyliśmy w górę, szlak prowadzi wyłożoną kamieniem drogą do jedynego miejsca w rezerwacie, gdzie istnieje możliwość rozpalenia ogniska. Trochę dalej dochodzimy do Warowni Dolnej i Górnej. Dalej wyobraźnia podpowiada nam nazwy kolejnych skał. Rozpoznajemy bez problemu skały „Orzeł”, „Pianino”, „Pieczarki”, „Żółw”, „Piekiełko” i „Borsuk”. Napotykamy dalej kolejno niewielkie „Baranki” i ostro zakończone „Piramidy” – oberwane fragmenty większej skały zamykającej „Lisi Wąwóz”. Aby zwiedzanie nie było nudne dla uczestników wycieczki przewodnik przygotował zagadki, rebusy, krzyżówki, gry a wszystko to oczywiście z nagrodami. Po zwiedzeniu „Skamieniałego Miasta” udaliśmy się na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach. Oglądaliśmy ciekawe ekspozycje fauny i flory eksponowanych dzięki multimediom. Mogliśmy posłuchać odgłosu zwierząt i popłynąć łodzią podwodną wzdłuż rzeki Białej poznając jej ekosystem. Muzeum w Ciężkowicach to jedno z najbardziej interesujących muzeów przyrodniczych w Polsce. Warto zobaczyć tę atrakcję turystyczno – edukacyjną naszej najbliższej okolicy.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii 🙂

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka w naszej szkole.
W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy w naszej szkole 2 czerwca. Dzień ten połączyliśmy z podsumowaniem projektu „Inspiracje ze śliwką”, który realizowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Przygotowanie do tego Święta rozpoczęły się już dużo wcześniej. Uczniowie wspólnie z Paniami z Koła Gospodyń przygotowywały pierogi z produktami lokalnymi. Młodsze dzieci miały okazję uczestniczyły w warsztatach cukierniczych a starsi krok po kroku poznawali recepturę na wspaniałe ciasto drożdżowe i je piekli.
Dzień Dziecka rozpoczęliśmy od rozgimnastykowania naszego ciała poprzez udział w Zumbie prowadzonej przez Panią Ewę Janisz. Następnie młodsze dzieci udały się do klas gdzie aby trochę ochłonąć wykonały prace plastyczne związane ze śliwką – naszą bohaterką kulinarną dzisiejszego dnia. Starsi uczniowie wzięli udział w konkursie matematycznym. Najlepsze wyniki w tym konkursie uzyskali Justyna Orzechowska 20p, Dawid Lipiński 20p, Julia Firlej 18p, Dawid Filipek 16p. Dzieci wzięły również udział w konkursie polonistycznym, którego celem było utworzenie krótkiej rymowanki o bohaterce kulinarnej naszego dnia. Uczniowie stworzyli naprawdę bardzo ciekawe i pełne humoru wersy. Wszyscy młodzi poeci zostali wyróżnieni w tych zmaganiach.
Ponieważ zbliżała przerwa śniadaniowa i wszyscy czuli już głód udaliśmy się na poczęstunek, który przygotowała Rada Rodziców i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Po posileniu się, wszyscy zebraliśmy się na boisku szkolnym gdzie odbyły się zmagania sportowe o tytuł „Mistrza Klasy”. Najlepszymi sportowcami poszczególnych klas zostali: klasa I – Natalia Pawłowska, klasa III – Magdalena Jarosz, klasa IV – Justyna Orzechowska, klasa V- Grzegorz Pawłowski, klasa VI – Bartek Olchawa, klasa VII – Kacper Goryl, klasa VIII – Łukasz Rosiek.
W tym dniu nie brakowało wspólnych zabaw, śmiechu, żartów i oczywiście lodów „Ekipa” 🙂 Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim mamom za przygotowanie i włączenie się w organizację tego dnia.

ZUMBA – filmik:

https://youtu.be/-j_DEUcycas

Zdjęcia można obejrzeć w galerii 🙂

Dzień MAMY I TATY

Dziś na tej scenie witamy Was

Kochani Rodzice to dla Was ten czas

Z okazji Dnia Mamy, z okazji Dnia Taty

Przedstawić chcemy cudowne klimaty

 

Dziś wszystkie wiersze, tańce piosenki

Rodzinnie ciepłe mają wydźwięki

Więc się rozsiądźcie, chusteczki wyjmujcie

Na mnóstwo wzruszeń się przygotujcie.

LINK DO PRZEDSTAWIENIA

https://youtu.be/dhpnOVld9eY

Pamiętajcie drogie mamy o tym, że jedna szczęśliwa mama jest lepszą nauczycielką, niż sto książek o wychowaniu. Natomiast „żadne dziecko, nie jest aż tak grzeczne, żeby mama nie cieszyła się, kiedy ono w końcu zasypia”.

 

Drodzy Rodzice zapraszamy Was teraz do wspólnej zabawy i rozpoznania swoich portretów. Życzymy powodzenia😊

wychowawcy klas młodszych

Wyniki konkursu z języka angielskiego „FORGET-ME-NOT”

22 kwietnia uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego „Forget me not”.

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki:

I miejsce: Jakub Rosiek

II miejsce: Kacper Olchawa

III miejsce: Oliwia Dziedzic

Do konkursu przystąpili również: Dawid Lipiński, Justyna Orzechowska,  Aleksander Gwiżdż, Szymon Gwiżdż, Patrycja Jarosz, Bartosz Olchawa, Kacper Lipiński. Każdy uczestnik otrzyma dyplom i drobny upominek a wyróżnieni uczniowie nagrodę rzeczową. GRATULUJEMY!!!

230 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 30.04.2021 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odbyła się ona zdalnie . Zgromadzili przed komputerami uczniowie ubrani na galowo odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Następnie wyznaczeni uczniowie przedstawili krótko historię podpisania dokumentu Konstytucji 3 maja. Na zakończenie uroczystości wszyscy obejrzeli dokumentalny film „Konstytucja 3 Maja – historia prosto z Zamku”. Dziękujemy wszystkim za udział w upamiętnieniu tej ważnej dla Polski rocznicy.

XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny

Motywem przewodnim XIII Ogólnopolski Tygodnia Biblijnego były słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Przedmiotem lektury Piątego Narodowy Dnia Czytania Pisma Świętego była Ewangelia według św. Marka. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Nasi uczniowie również włączyli się w uroczyste czytanie Pisma Świętego. W dniu 26 kwietnia o godz.18.00 zgromadzili się online, aby czytać fragmenty Ewangelii według św. Marka. Pismo Święte jest ważną księgą w życiu każdego chrześcijanina i często powinniśmy po nie sięgać .Obecnie teksty biblijne można zainstalować w telefonie w formie różnych aplikacji. W ten sposób można mieć biblię cały czas przy sobie i czytać ją w np. w drodze do pracy, w podróży lub wtedy, gdy mamy wolną chwilę. Choćby krótki fragment, kilka wersetów, a potem przeczytane fragmenty wprowadzać w codzienne życie. Dziękujemy uczniom z kl. IV –VIII za wspólne czytanie Pisma Świętego i zachęcamy do codziennego rozważania słów Ewangelii i innych ksiąg zawartych w Biblii.

22 KWIETNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI – KONKURS!

22 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI PDF-1-1

Eliminacje do Rejonowego Konkursu Recytatorskiego w Lipiu

Dnia 12 kwietnia odbyły się w naszej szkole eliminacje do Rejonowego Konkursu Recytatorskiego w Lipiu. W związku z istniejącą sytuacją odbyły się one online. Wzięło w nich udział 13 osób z klas I-VIII. Po długich naradach komisja zdecydowała o tym,że naszą szkołę będą reprezentować:
I kategoria kl.I-IV
Emilia Gwiżdż i Justyna Orzechowska
II kategoria kl. V-VIII
Oliwia Dziedzic i Paulina Bednarek
Dziękujemy wszystkim pozostałym uczestnikom: Natalii Pawłowskiej, Magdalenie Jarosz, Dawidowi Lipińskiemu, Anecie Rębilas, Aleksandrowi Gwiżdżowi, Szymonowi Gwiżdżowi, Magdalenie Pawłowskiej, Kacprowi Lipińskiemu, Jakubowi Rośkowi.
Trzymamy kciuki za nasze reprezentantki!