Get Adobe Flash player

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99
Imieniny: Renaty Witolda

Szkoła Podstawowa w Stańkowej

Świąteczne stroiki

Świąteczne stroiki

 

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze, radosne i rodzinne spotkania,  wspólne śpiewanie kolęd, składanie życzeń. Aby w naszych domach zapachniało jodłą i świerkiem zrobiliśmy piękne stroiki.

Więcej…

 

Wyjazd do Nowego Sącza

 Wyjazd do Nowego Sącza na spektakl „Czarnoksiężnik z Krainy Oz" i film "Vaiana"


Szóstego grudnia uczniowie z naszej szkoły z okazji mikołajek wybrali się na wycieczkę do Nowego Sącza.

Więcej…

 

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

 Wizyta świętego Mikołaja w naszej szkole, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku.

Więcej…

 

W trosce o bezpieczeństwo

W trosce o bezpieczeństwo

Po październikowej próbnej ewakuacji w listopadzie przyszedł czas na pierwszą pomoc. Zajęcia dla uczniów młodszych i starszych odbyły się 21 listopada, a poprowadził je wykwalifikowany ratownik medyczny i naczelnik OSP w Tęgoborzy, pan Grzegorz Wadowski, w towarzystwie członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Więcej…

 

Akademia z okazji Święta Niepodległości

 Akademia z okazji Święta Niepodległości

 

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten przypomina o dążeniu kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów niepodległości i odzyskaniu jej po 123 latach niewoli.

Więcej…

 

Śniadanie daje moc

„Śniadanie daje moc”

 

'Śniadanie daje moc' to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość nt. roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Nasza placówka bierze udział w realizacji tego projektu. W związku z tym 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.

Więcej…

 

Próbna ewakuacja naszej szkoły

Próbna ewakuacja naszej szkoły

Dnia 10 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Więcej…

 

Pamiętamy...

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą

Ks. Jan Twardowski

 

Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tych dniach zapalamy znicze pamięci na ich grobach – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. Jest to święto głębokiej zadumy nad przemijaniem życia, czas refleksji nad sensem ludzkiego życia.

Więcej…