Get Adobe Flash player
Imieniny: Cyryla Edwarda

Szkoła Podstawowa w Stańkowej

Pamiętamy...

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą

Ks. Jan Twardowski

 

Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tych dniach zapalamy znicze pamięci na ich grobach – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. Jest to święto głębokiej zadumy nad przemijaniem życia, czas refleksji nad sensem ludzkiego życia.

Więcej…

 

Spektakl "Brzydal"

Wizyta Teatru lalek „Tomcio” z Nowego Sącza ze spektaklem „Brzydal”

 

We wtorek 25 listopada naszą szkołę odwiedził Teatr lalek „Tomcio” z Nowego Sącza  ze spektaklem „Brzydal".

Więcej…

 

Ślubowanie pierwszaków

Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj pierwszaki…

 

W dniu 20 października 2016 roku w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość Ślubowania i Pasowania na ucznia.

Więcej…

 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Święto Komisji Edukacji Narodowej

W czwartek, 13 października 2016 roku, obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Bożena Wrona powitała obecnych nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i dzieci. W krótkim przemówieniu podziękowała wszystkim zaangażowanym w pracę szkoły osobom za ich trud i życzyła nauczycielom dalszych sukcesów w ich odpowiedzialnej pracy.

 

Więcej…

 

Noc Naukowców

 

Małopolska Noc Naukowców – po raz drugi (30 września 2016).

 

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, wzięliśmy udział w Małopolskiej Nocy Naukowców. Uczniowie klas IV, V i IV uczestniczyli w warsztatach naukowo – sportowych, które zostały zorganizowane  w Instytucie Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu.

Więcej…

 

Niezwykła lekcja historii

Niezwykła lekcja historii

 

Nasza szkoła współorganizowała uroczystości upamiętniające żołnierza AK Tadeusza Biedronia „Kmicica”, które miały miejsce w Stańkowej, w niedzielę 25 września 2016 r. Głównym organizatorem był Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Sączu, a w uroczystości wzięło też udział Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych 1. PSP AK oraz dr Dawid Golik z IPN.

Więcej…

 

Rejs po Jeziorze Rożnowskim

Rejs po Jeziorze Rożnowskim

13 i 15 września, korzystając z pięknej pogody, uczniowie starsi oraz ci młodsi, wybrali się na pierwszą w tym roku wycieczkę.

Więcej…

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Dnia 1 września 2016 r. w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Na uroczystym apelu spotkali się Dyrektor Szkoły, pani Bożena Wrona, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i licznie przybyli rodzice uczniów.

 

Więcej…