Get Adobe Flash player
Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada
Życie szkoły

Próbna ewakuacja szkoły

 

Siódmego października o godzinie 9.00 w szkole pojawia się dym zwiastujący „pożar”. Do akcji wkraczają nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

Ogłoszona ewakuacja szkoły odrywa uczniów ku ich niezadowoleniu od zajęć lekcyjnych. Bo przecież wystarczy, zer oni na co dzień „palą się do nauki”. Pojawienie się wozu bojowego straży pożarnej OSP Tęgoborze potwierdza, że ewakuacja jest jak najbardziej poważna i przeprowadzona z rozmachem.

Wyprowadzone z budynku dzieci oczekują na boisku szkolnym pod  opieką nauczycieli. Nauczyciele meldują Pani Dyrektor brak jednego ucznia. Do akcji wkracza straż i po chwili poszukiwania ucznia kończą się sukcesem. Odnaleziony uczeń poszkodowany w pożarze trafia w ręce – dziewcząt z młodzieżowej drużyny pożarniczej. „Szczęśliwiec” pod fachową opieką, szybko powrócił do zdrowia i ochoczo opuścił niezbyt wygodne nosze.. Strażacy sprawnie ugasili pożar i oddymili pomieszczenia szkoły.

Na szczęście to były „tylko ćwiczenia”, gdyż pożar był pozorowany, ranny zdrów jak ryba, a dym sztuczny. Prawdziwi byli strażacy i ratowniczki oraz zorganizowana sprawnie ewakuacja szkoły. Po ewakuacji, której przebieg ocenił i skomentował Pan Grzegorz wadowski – strażak i ratownik medyczny. Przeprowadzone zostało także szkolenie uczniów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dziękujemy wam strażacy za pomoc, przeszkolenie Nas uczniów i pracowników szkoły. Życzymy sobie i wam by w przyszłości odwiedziny naszej szkoły przez strażaków były związane tylko z ćwiczeniami , a nie realnym pożarem.