Get Adobe Flash player
Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada
Życie szkoły

Wycieczka klas 0-III do teatru

16 października uczniowie z klas 0 – III wyruszyli na wycieczkę do Limanowej. Głównym punktem wyjazdu był musical „Piękna i Bestia” wystawiany w limanowskim Domu Kultury przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. 
Dzieci poznały historię dobrej i pięknej córki która udała się do mrocznego zamku Bestii, i chcąc ocalić życie  ojca została tam zamiast niego w niewoli. Intrygującą opowieść uzupełniły: bajkowa scenografia, kolorowe kostiumy i piękne piosenki, które przeniosły widzów w magiczny świat zaczarowanych przedmiotów i pozwoliły im  - wraz z naszą bohaterką - odkryć tajemnicę skrywaną za starymi murami zamku.
Dostarczając niezapomnianych wrażeń i wzruszeń, 65 minutowy spektakl w mądry sposób opowiedział najmłodszym o istocie miłości. Konfrontując ją z takimi wartościami jak lęk, brak akceptacji inności czy próżność pokazał, że w każdym można dostrzec dobro i wrażliwość,  a w życiu tak naprawdę najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu...
Po tym pięknym przedstawieniu uczniowie udali się na zwiedzanie Bazyliki Matki Bożej Bolesnej oraz na zapiekankę i frytki do pobliskiej restauracji.