Get Adobe Flash player
Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada
Życie szkoły

 VII Spotkanie Rodzin

 

05 czerwca odbyło się w naszej szkole już po raz siódmy Spotkanie Rodzin.  Festyn uroczyście otwarty przez Panią Dyrektor Bożenę Wrona, rozpoczął się od przedstawienia „Królewna Śnieżka” przygotowanego przez rodziców dzieci z naszej szkoły. 

Była to dla dzieci wielka niespodzianka, która wywołała na twarzach uczniów zdziwienie i ogromny uśmiech. Bardzo serdecznie dziękujemy aktorom z naszej szkolnej grupy teatralnej „Zielononożka” J za zaangażowanie i wspaniałą grę aktorską. 

W przedstawieniu wystąpili:

Królewna Śnieżka – Pani Marta Filipek

Książe – Pan Kazimierz Filipek

Macocha – Pani Magdalena Gwiżdż

Czarownica – Pani Zofia Jarosz

Myśliwy – Pani Zofia Serafin

Służąca – Pani Anna Pawłowska

Ptaki – Pani Ewelina Olchawa, Pani Anna Filipek

Narratorzy – Pani Małgorzata Firlej, Pani Beata Lipińska

Lustro – Pani Ewa Rosiek

Krasnoludki: Pan Paweł Gwiżdż, Pan Andrzej Dziedzic, Pani Małgorzata Rosiek, Pani Marta Goryl, Pani Małgorzata Kołodziej, Pani Maria Rębilas.

Kolejnym punktem programu był Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły. Dziesięć rodzin zmagało się w różnych konkurencjach sportowych i walczyło o zwycięstwo. Rodziny musiały wykazać się w konkurencjach takich jak: rzut piłką do ręcznika, przenoszenie ziemniaków na czas, wożenie na taczkach, jedzenie ptysia na czas. Wszystkim tym konkurencjom towarzyszyła świetna zabawa i mnóstwo śmiechu.  Przez cały czas naszego spotkania dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach i zabawach z robotyki przygotowanych przez Pana Tomasza Owsiankę.  Na koniec naszego spotkania tradycyjnie rozegrali mecz chłopcy z ojcami i dziewczynki z matkami. W tym roku synowie pokonali tatusiów 3:2 i mamy pokonały córki 2:1. W przerwach między konkurencjami i zabawami każdy mógł udać się do kącika smakosza i poczęstować się pachnącym ciastem, kawałkiem pysznego chleba z jeszcze pyszniejszym wiejskim smalcem i ogóreczkiem. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za pyszny bigos, zimne przekąski, słodkości, pachnącą kawę i całą tą wspaniałą ucztę kulinarną którą przygotowaliście na to nasze spotkanie. Bardzo dziękujemy również uczniom naszej szkoły i absolwentom za wypełnienie naszego spotkania piękną grą na instrumentach i muzyką: Panu Łukaszowi Wronie, Arturowi Sarocie, Jarkowi Sarocie i naszym uczniom Marcie Sarocie, Kacprowi Lipińskiemu.

 

W tym roku honorowymi gośćmi naszego spotkania był: wójt gminy Łososina Dolna - Stanisław Golonka oraz  Piotr Litwiński właściciel hotelu „Litwiński’. Bardzo serdecznie dziękujemy im za tą miłą wizytę i zapraszamy ich ponownie w nasze szkolne progi.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia, uczniom za dyscyplinę i wspólną dobrą zabawę, Rodzicom za odwiedziny, wsparcie i humor oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego święta!!! Do zobaczenia na następnym Spotkaniu Rodzin. Już dziś zapraszamy. J