Get Adobe Flash player
Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada
Życie szkoły

Wycieczka do Zatoru

 

14 czerwca dzieci z naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Zatoru – gdzie w 2009 roku powstał Zatorland – kompleks parków rozrywki. Zwiedzaliśmy tam cztery parki i bawiliśmy się na karuzelach i atrakcjach przygotowanych dla dzieci w tym miejscu.

Park Ruchomych Dinozaurów okazał się skarbnicą wiedzy dla młodych, ciekawych świata paleontologów. Podczas spaceru ścieżką edukacyjną poczuliśmy się jak w prehistorycznym świecie i przenieśliśmy się o 150 mln. lat wstecz. W parku zobaczyliśmy ponad 100 dinozaurów w skali 1:1. Większość z nich była ruchoma i wydawała odgłosy. Gigantyczne roślinożerne zauropody dinozaury pancerne, największy na świecie poruszający się T-Rex oraz wiele innych okazów - tworzyły atmosferę ery w której żyły dinozaury. Na koniec wędrówki po parku dinozaurów odwiedziliśmy muzeum szkieletów i skamieniałości gdzie czekał na nas 9-cio metrowy szkielet Jangczuanozaura.  

Park Mitologii na wodzie to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można obejrzeć pięknie odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń. Wśród nich prawdziwą atrakcję stanowił latający Dedal i Ikar, gromowładny Zeus z prawdziwym piorunem,  Achilles walczący z Hektorem, Herakles pokonujący hydrę czy Perseusz ratujący Andromedę przed morskim potworem. Zwiedzając mogliśmy zobaczyć rekonstrukcję ruin świątyni Apollina z Delf, wejść do wnętrza konia trojańskiego czy spróbować szczęścia w labiryncie Minotaura.  

Zwiedzając Park Owadów podziwialiśmy 16 gigantycznych figur owadów. Były to m.in. konik polny, biedronka, mrówka, jelonek rogacz, larwa motyla, modliszka, skorpion, stonka, żuk rohatyniec, mucha, skorek. Dzięki zwiedzaniu tego parku poznaliśmy wiele szczegółów budowy tych owadów, co było naprawdę atrakcyjną lekcją przyrody.

Park Bajek i Stworzeń Wodnych. Mogliśmy zobaczyć tutaj naturalnej wielkości makiety stworzeń morskich. Park stanowił nie lada gratkę dla pasjonatów tego tematu, gdyż niektóre z okazów mierzyły nawet 7 metrów.  Na zaczarowanych ścieżkach mogliśmy spotkać np. Kota w Butach, Trzy Świnki, Smoka Wawelskiego, Brzydkie Kaczątko, Królewnę Śnieżkę wraz z siedmioma krasnoludkami, Calineczkę, Czerwonego Kapturka i wiele innych.

Zmęczeni natłokiem całodziennych wrażeń i atrakcji odpoczęliśmy i pojechaliśmy po grupę uczniów z klas IV – VI, która bawiła się w tym czasie w Energylandii.