Get Adobe Flash player
Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada
Życie szkoły

 

Małopolska Noc Naukowców – po raz drugi (30 września 2016).

 

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, wzięliśmy udział w Małopolskiej Nocy Naukowców. Uczniowie klas IV, V i IV uczestniczyli w warsztatach naukowo – sportowych, które zostały zorganizowane  w Instytucie Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu.

Z bogatej oferty wybraliśmy na początek warsztaty z pływania. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, w zależności od zaawansowania w kontaktach z wodą, i pod uważną opieką instruktorów rozwijali swoje umiejętności pływackie, choć dla postronnego obserwatora wyglądało to raczej na świetną zabawę niż naukę. Po wysuszeniu i ochłonięciu przeszliśmy na halę, by zapoznawać się z trudną sztuką aikido (w ramach warsztatów samoobrony). Zajęcia na macie polegały na obserwacji technik obrony prezentowanych przez instruktorów, ćwiczeniu poznanych układów w parach, ale też poznawaniu zasad obowiązujących w tym trudnym sporcie. W czasie kolejnych zajęć można było poboksować i pokopać, korzystając z przyrządów do trenowania kickboxingu – oczywiście również według wskazówek i pod nadzorem trenerów tej sztuki walki. Później chłopcy szukali możliwości zagrania w piłkę nożną, a dziewczyny wyciszały się i relaksowały ćwicząc pilates.

Po tych kilku intensywnych godzinach trzeba było wracać do domu. W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze na pizzę, by zregenerować siły. Małopolska Noc Naukowców kolejny raz okazała się udana, zwłaszcza dzięki życzliwości, cierpliwości i kompetencjom wykładowców i studentów PWSZ. Dziękujemy!