Get Adobe Flash player
Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada
Życie szkoły

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

 Wizyta świętego Mikołaja w naszej szkole, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku.

Przygotowują się do niego  starannie. W tym roku dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały przedstawienie „Mikołaj jest chory!” a dziewczynki z klasy VI uświetniły ich występ pięknymi piosenkami. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej szkoły. Wszystkie młodsze dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki już po krótkiej chwili chętnie opowiadały o zabawach w grupie i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w innych szkołach.
Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.