Get Adobe Flash player

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99
Imieniny: Franciszka Hildegardy

Warning: Parameter 1 to plgContentSIGPlus::onAfterDisplayTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/event.php on line 67
Życie szkoły

Biblioteka, ścianka wspinaczkowa, lodowisko

Program wycieczki, która miała miejsce w piątek 3 marca, był złożony. Uczniowie klasy IV, V i VI udali się do Nowego Sącza przede wszystkim by odwiedzić – w ramach edukacji bibliotecznej - Sądecką Bibliotekę Publiczną im. Józefa Szujskiego, a konkretnie oddział dla dzieci na ulicy Lwowskiej.

Pierwszą część naszej wizyty w bibliotece wypełniła historia w postaci ciekawych pamiątek po dawnych mieszkańcach miasta, dokumentach rękopiśmiennych i drukowanych zabytkach, często sprzed więcej niż stu lat. Mogliśmy je dokładnie obejrzeć, a nawet dotykać.

Następnie przenieśliśmy się do współczesności: uczniowie poznali zasady funkcjonowania biblioteki, nauczyli się przeszukiwać zasoby biblioteczne przy użyciu wyszukiwarki internetowej, a buszując wśród regałów przekonali się naocznie jak wiele różnorodnych książek mogą mieć do dyspozycji.

Po książkach przyszła kolej na mięśnie. Ścianka wspinaczkowa w hali przy ulicy Nadbrzeżnej dostarczyła wszystkim mocnych wrażeń. Opieka instruktora i solidna asekuracja zapewniały jednak wspinającym się – często do samej góry ścianki – pełne bezpieczeństwo. Po krótkiej przerwie na posiłek i regenerację przenieśliśmy się do Chełmca, żeby spróbować swych sił i umiejętności na lodzie. Łyżwy dla niektórych uczniów były nowością, ale prędko zaczynali się sprawnie na nich poruszać, a jeśli ktoś jeździł wcześniej miał teraz okazję by zaprezentować swoje umiejętności i czas, żeby je podszlifować.

I to był ostatni punkt programu. Wyjazd krótki, ale intensywny!