Get Adobe Flash player
Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada
Życie szkoły

Spotkanie poetyckie z Panią Anną Kocoń

23 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie poetyckie z Panią Anną Kocoń, wybitną poetką ludową z Łososiny Dolnej oraz z Panią Barbarą Cetnarowską – autorką tomiku, który ukazuje życie i twórczość tej wybitnej pisarki.

Podczas spotkania autorka wielu wspaniałych wierszy podzieliła się z uczniami naszej szkoły jej doświadczeniami i początkami tworzenia wierszy. Poetka zachęcała aby zapisywać swoje wspomnienia z życia dziecinnego ponieważ kiedyś w przyszłości może to być jedyny znak naszej obecnej kultury. Autorka dodawała dzieciom również odwagi aby nie wstydziły się swoich wierszy i nie chowały ich do szuflady gdyż poezja jest wielkim skarbem. W tym poetyckim dniu swoją twórczością poetycką podzieliły się uczennice klasy VI Agnieszka Orzechowska, Anna Rosiek i Patrycja Rosiek, które swoimi wierszami wzbudziły wielki podziw u naszego gościa. Pani Anna Kocoń obdarowała nasze młode poetki swoim tomikiem wierszy „Poezja sercem malowana”. Bardzo serdecznie dziękujemy obu Paniom za to miłe, ciepłe spotkanie, które będziemy wspominać długi czas.