Get Adobe Flash player
Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada
Życie szkoły

Dzień Dziecka

Dnia 02 czerwca w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka dla klas 0- III - Wesoło i zdrowo bo na sportowo.

Zajęcia rozpoczęły się od zabaw sportowo – rekreacyjnych. Uczniowie rozegrali mecze piłki nożnej, bawili się w poszukiwaczy skarbów na placu zabaw, uczestniczyli w wielu grach i zabawach integrujących dzieci z wszystkich klas. W tym dniu naszą szkołę odwiedził również pszczelarz, z pasieki „Boża Iskierka”. Z zamiłowaniem opowiadał on  dzieciom o życiu i zwyczajach pszczół, wykonywanej przez nich pracy oraz znaczeniu ich w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć przyrządy pszczelarza, jednak największe emocje wywołał szklany ul z rojem pszczół. Wszyscy spróbowali pyłek kwiatowy i pyszny miód z koniczyny. Każde dziecko otrzymało certyfikat przyjaciela pszczół, miód, świeczkę zrobioną z wosku pszczelego oraz nożyk do rozsmarowywania miodku. Spotkanie poszerzyło wiedzę dzieci na temat pszczelarstwa oraz przybliżyło produkty stworzone prze naturę.