Get Adobe Flash player

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99
Imieniny: Eustachego Marii

Warning: Parameter 1 to plgContentSIGPlus::onAfterDisplayTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/event.php on line 67
Życie szkoły

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

 

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To 21 i 22 stycznia -  wtedy swoje święto obchodzą Babcie i Dziadkowie.

W naszej szkole uroczystości z okazji tych świąt są tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. 30 stycznia  odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość z okazji święta Babci i Dziadka, na którą zostali oni zaproszeni. Goście, jak co roku, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Na wstępnie głos zabrała pani Danuta Bednarek, która wskazując na ogromną rolę dziadków w wychowaniu dzieci i ich szczególne miejsce w rodzinie, złożyła wszystkim zgromadzonym gościom życzenia i poprosiła o wysłuchanie części artystycznej przygotowanej przez uczniów. Dzieci z klas 0 – III zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Uczniowie z klas IV-V przygotowali przedstawienie „Opowieść Wigilijna” a  uczniowie z najstarszych klas zaśpiewali kolędy. Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem 100 lat oraz wręczeniem laurek i drobnych upominków wykonanych przez wnuczęta. W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.