Get Adobe Flash player

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99
Imieniny: Julii Danieli

Warning: Parameter 1 to plgContentSIGPlus::onAfterDisplayTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/event.php on line 67
Życie szkoły

Jubileuszowy XXV Międzygminny Konkurs Recytatorski w Szkole Podstawowej w Stańkowej 

23 maja w Szkole Podstawowej w Stańkowej odbył się Jubileuszowy XXV Międzygminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Miłość i przyjaźń w literaturze polskiej”.

Do konkursu przystąpiło 15 uczestników z terenu Gminy Łososina Dolna oraz Gminy Gródek nad Dunajcem.

Konkurs rozpoczęła pełniąca obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej w Stańkowej Pani Danuta Bednarek, która na wstępie powitała honorowych gości w osobach: Wójta Gminy Łososina Dolna Pana Andrzeja Romanka, przewodniczącego komisji konkursowej Pana Wojciecha Papaja konsultanta do spraw j. polskiego w MCDN w Nowym Sączu, członków jury: Panią Lidię Kowalczyk Kierownika Działu Kultury Żywego Słowa w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, Panią Helenę Pajor wieloletnią polonistkę i dyrektora Szkoły Podstawowej w Żbikowicach, a także Panią Marię Grzegorzek byłego dyrektora Szkoły Podstawowej w Stańkowej a obecnego dyrektora Szkoły Podstawowej w Rojówce, za której kadencji w SP Stańkowej rozpoczęła się przygoda z poezją. Na uroczystość przybyła także inicjatorka i pomysłodawczyni konkursu Pani Bożena Wrona dyrektor SP w Stańkowej oraz sołtys wsi Stańkowa Pan Jan Gwiżdż. Pani Danuta Bednarek równie serdecznie powitała uczestników konkursu i ich wspaniałych nauczycieli.

Konkurs rozpoczął się minutą ciszy, upamiętniającą wielką postać Gminy Łososina Dolna i naszego konkursu, wieloletnią jurorkę, wielkiego patriotę i miłośnika poezji, Panią Barbarę Cetnarowską, która jeszcze 2 lata temu gościła w naszej szkole. Pamiętamy ją jako osobę ciepłą, pomocną, wrażliwą na drugiego człowieka oraz życzliwą i uczynną.

Po przywitaniu wszystkich gości głos zabrał Wójt Gminy Łososina Dolna Pan Andrzej Romanek, który podkreślił jak ważna w życiu człowieka jest literatura i poezja oraz pokrzepił i dodał otuchy uczestnikom konkursu. Następnie głos zabrał przewodniczący jury Pan Wojciech Papaj, który przypomniał recytatorom zasady recytacji i zasady konkursu.

Jubileuszowy XXV Międzygminny Konkurs Recytatorski przebiegł w podniosłym i uroczystym nastroju. Uczestnicy zaskoczyli jury niezwykle dojrzałą i niepowtarzalną interpretacją utworów. Po wnikliwej ocenie, komisja konkursowa wyłoniła laureatów w następujących kategoriach:

 

Kategoria wiekowa: uczniowie klas IV-VI

I miejsce: Gabriela Biernacka SP Łososina Dolna

                   Ewelina Słowińska SP Rojówka

II miejsce: Amelia Prusak SP Rąbkowa

III miejsce: Magdalena Pasionek SP Żbikowice

 

Kategoria wiekowa: uczniowie klas VII – VIII oraz III gimnazjum

I miejsce: Patrycja Salamon SP Łososina Dolna

II miejsce: Natalia Hajduk SP Rąbkowa

                   Wiktoria Zabrzeńska SP Łososina Dolna

III miejsce: Jan Pajor SP Żbikowice.

 

Dyrekcja oraz grono pedagogiczne SP w Stańkowej składa serdeczne podziękowanie Wójtowi Gminy Łososina Dolna Panu Andrzejowi Romankowi za uświetnienie naszej uroczystości swoją obecnością, dobrym słowem i ufundowaniem nagród, szanownemu jury za pracę w komisji konkursowej, Pani Marii Grzegorzek za swoją obecność i miłe słowo skierowane do uczniów i nauczycieli oraz wszystkim przybyłym gościom.

Słowa podziękowania kierujemy również do rady rodziców naszej szkoły za nieocenioną pomoc i włączenie się w przygotowanie XXV Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego.