Get Adobe Flash player

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99
Imieniny: Franciszka Hildegardy

Warning: Parameter 1 to plgContentSIGPlus::onAfterDisplayTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/event.php on line 67

KONKURSY

 ROK SZKOLNY 2016/2017

 II MIEJSCE W PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK

 

11 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXII Spotkaniu z Kolędą organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II oraz Parafię w Łososinie Dolnej. Grupa wystąpiła w kategorii zespołów wokalno – instrumentalnych i zajęła II miejsce. Serdecznie GRATULUJEMY!!!

 

Wokal: Dawid Filipek, Jakub Rosiek, Szymon Gwiżdż, Magdalena Pawłowska, Edyta Rębilas, Patrycja Rosiek, Agnieszka Orzechowska

 

Akordeon: Kacper Lipiński

Altówka: Anna Rosiek

Flet: Marta Sarota

 

Uczniów przygotowała mgr Katarzyna Mordarska

 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 XXI Spotkanie z Kolędą

12 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli w przeglądzie kolęd i pastorałek pn. XXI Spotkanie z Kolędą. Spotkanie to miało miejsce  w sali teatralnej kościoła parafialnego w Łososinie Dolnej i było zorganizowane przez Zespół Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych im. Jana Pawła II i Parafię Łososina Dolna. Grupa wystąpiła w kategorii zespołów wokalno – instrumentalnych i zdobyła III miejsce. Byli to: z klasy III Kacper Lipiński,  z klasy IV Dawid Rosiek, Dawid Filipek, z klasy V Jolanta Kołodziej, Klaudia Goryl, z klasy VI Anna Rosiek, Marta Sarota, Agnieszka Orzechowska, Patrycja Rosiek, Edyta Rębilas. Serdecznie gratulujemy!!!

Uczniów przygotowała p. Katarzyna Mordarska.

 

 

 Konkurs ekologiczny w Witowicach Dolnych

W dniu 07.06.2016r. uczniowie z naszej szkoły Agnieszka Orzechowska i Anna Rosiek zmagały się w konkursie wiedzy ekologiczno – przyrodniczej ”Ziemia nasz dom”. Marta Sarota wykonała pracę w konkursie plastycznym dotyczącą wpływu działalności człowieka na środowisko naturalne.  Nasza uczennica Anna Rosiek zajęła III miejsce.

 

 

Gminny Konkurs Matematyczny

W dniu 24.05.2016r. Radosław Firlej i Bartłomiej Dziedzic wzięli udział w Gminnym  Konkursie Matematycznym ”Rozumiem tekst, który czytam” . Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Tęgoborzy. Radosław Firlej zajął III miejsce. 

 

 

 

 

 

 

X Gminny Konkurs Języka Angielskiego.

Dnia 25.05.16 w Szkole Podstawowej w Michalczowej odbył się X Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Zakres konkursu obejmował zagadnienia gramatyczne i leksykalne pojawiające się w I i II etapie nauczania, oraz ogólną wiedzę na temat geografii, kultury i historii Wielkiej Brytanii. W tym roku laureatami zostali:

1.    Martyna Huza – SP Rąbkowa

2.    Aleksandra Biernacka ZSPG w Łososinie Dolnej

3.    Weronika Fałowska SP Rąbkowa

Dyplomy oraz nagrody zostały ufundowane i osobiście wręczone przez Wójta Gminy Łososina Dolna: Pana Stanisława Golonkę. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Rosiek i Radosław Firlej. Mimo, iż nie zajęli miejsca na podium, mogą poszczycić się wysoką punktacją . Dziękujemy organizatorom Pani Monice Piwowar oraz Dyrektorowi SP w Michalczowej za przygotowanie konkursu.

Zachęcamy do udziału w XI edycji Gminnego Konkursu Języka Angielskiego za rok.

 

 

XVI Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „Wiosna 2016” w Żbikowicach

  

 

 

I GMINNY TURNIEJ WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII I STANACH ZJEDNOCZONYCH

Dnia 18.02.2016 roku  w  Szkole Podstawowej w Rojówce odbył się I Gminny Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych organizowany przez Panią mgr Agnieszkę Bogdał. Konkurs był skierowany do uczniów klas IV, V, VI uczęszczających do szkół podstawowych w gminie Łososina Dolna. Celem Turnieju było propagowanie wiedzy i poszerzanie zainteresowań uczniów językiem angielskim oraz ważnym dla nauki aspektem kulturoznawczym. Każda szkoła była reprezentowana przez trzech uczniów. Reprezentantami naszej szkoły byli: Radosław Firlej, Anna Rosiek i Jolanta Kołodziej. Konkurs miał dwa etapy: pierwszy – indywidualny kwiz w języku polskim , drugi – zadania z różnych kategorii wybierane przez drużyny. Komisję konkursową stanowili nauczyciele języka angielskiego.

Poszczególne miejsca zajęli:

I Szkoła Podstawowa w Żbikowicach

II Szkoła Podstawowa w Michalczowej

III Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy

IV Szkoła Podstawowa w Stańkowej

Zwycięscy otrzymali atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy dostali drobne upominki i dyplomy.

 

 

ZAŚPIEWAJMY KOLĘDĘ 2016

 

12 stycznia 2016 roku o godzinie 9:00 odbył się w Łososinie Dolnej Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę…2016”. Konkurs, który przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy, zgromadził przedstawicieli każdej z nich, podobnie jak w latach poprzednich, wypełniając łączny limit 30 zgłoszeń. Po słowie wstępu, jakie do uczestników skierowali organizatorzy, rozpoczęto przesłuchania młodych wykonawców. Każdy uczeń biorący udział w konkursie, prezentuje przed jury i publicznością znajdującą się w Sali, dwa utwory wokalne: kolędę i pastorałkę, ograniczając się przy tym do wykonania tylko dwóch zwrotek. Ostatni wykonawca to znak dla jury, że musi rozpocząć się najważniejszy etap konkursu, czyli wyłonienie zwycięzców. Komisja dokonuje wyboru na podstawie kryteriów takich jak: poczucie rytmu, dykcja, intonacja, poprawność i estetyka wykonania, oryginalność w doborze repertuaru, interpretacja oraz sposób wykonania. Zasiadają w niej specjaliści zajmujący się na co dzień muzyką, jak to miało miejsce również w tym roku. A byli to nauczyciele akademiccy: pani dr Bożena Raszke, pani mgr Grażyna Enzinger oraz dyrektor GOK w Iwkowej pan Wojciech Hila. Gdy obrady dobiegną końca następuje wręczenie nagród i dyplomów. W tegorocznych zmaganiach uczniowie naszej szkoły nie zdobyli miejsca ale pięknie reprezentowali naszą szkołę.

 

 

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS 0 – III W ŻBIKOWICACH

W czwartek, 3 marca odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski klas 0-III w Szkole Podstawowej w Żbikowicach. Hasłem tegorocznego konkursu było „Zdrowie”. Uczniowie po recytacji swoich wierszy, jak co roku uczestniczyli w konkursie plastycznym, który polegał na zilustrowaniu swojego wiersza. Mali recytatorzy rywalizowali wcześniej w konkursach klasowych. Wszystkim wystąpieniom towarzyszyły ogromne emocje aktorów oraz kibicujących im wychowawcom.

LAUREACI

Klasa 0

III miejsce – Andrzej Kołodziej – recytacja

II miejsce – Jakub Pajor – konkurs plastyczny

Klasa I

II miejsce Szymon Gwiżdż, III miejsce Magdalena Pawłowska – recytacja

II miejsce Patrycja Jarosz- konkurs plastyczny

Klasa II

III miejsce Oliwia Garbacz – recytacja

I miejsce Łukasz Rosiek – konkurs plastyczny

Klasa III

III miejsce Żaneta Filipek – recytacja i konkurs plastyczny

 

 

 

RADEK FIRLEJ - FINALISTA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO


W tegorocznej edycji Małopolskiego Konkursu Matematycznego wzięło udział czterech uczniów klasy szóstej. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się dwaj chłopcy: Artur Filipek i Radosław Firlej i  16 grudnia 2015 pisali oni test. Do etapu wojewódzkiego przeszedł Radosław Firlej uzyskując 29 na 32 możliwe punkty czyli 91% możliwych do zdobycia punktów.

Radek Firlej przez ponad dwa miesiące przygotowywał się do dalszych zmagań codziennie dodatkowo wykonując różnego rodzaju zadania matematyczne.

8 marca 2016r. w Tarnowie odbył się etap wojewódzki tegoż konkursu.  Dla uczestników przygotowano do rozwiązania aż 19 zadań. Na rozwiązanie uczestnicy mieli tylko 90 minut.

Aby sprawdzić z jakiego typu zadaniami musieli zmierzyć się uczestnicy wystarczy wejść na stronę http://kuratorium.krakow.pl/user/sok/PJ_201603090744_0.pdf

Radek poradził sobie doskonale. Zdobył aż 37 na 46 możliwych do zdobycia punktów, co stanowi 81%

Serdecznie gratulujemy!

Radkowi życzymy dalszych sukcesów w nauce i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

                                                               

ROK SZKOLNY 2014/2015

SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

29.05.2014r w naszej szkole przeprowadzony został konkurs języka angielskiego dla uczniów klas IV-VI. Wzięło w nim udział 8 osób. Uczestnicy pisemnego testu wiedzy mogli zdobyć aż 100 punktów, za zadania z kategorii: słownictwo, czytanie ze zrozumieniem, reagowanie językowe i gramatyka. Uczniowie przygotowywali się do konkursu, wypełniając karty pracy, a zadania, jakie na nich, czekały były zgodne z podstawą programową oraz odpowiadające wymaganiom sprawdzianu po klasie 6 z języka  angielskiego. Test oraz nagrody dla uczestników przygotowała nauczycielka języka angielskiego mgr Dorota Baran. Nagrody książkowe pozyskano dzięki patronackiemu wsparciu wydawnictwa Oxford. 

Oto laureaci:

I m-ce: Radosław Firlej 66/100 pkt

II m-ce: Dominika Rosiek, Urszula Sarota 65/100 pkt

III m-ce: Patrycja Firlej: 63/100 pkt

Pozostałe m-ce zajęli: Monika Serafin, Mikołaj Orzeł, Klaudia Serafin i Wioletta Garbacz. 

GRATULUJEMY!

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY"- WYNIKI

Radosław Firlej uzyskał 107,5 na 120 możliwych punktów, jest to bardzo dobry wynik dla tej kategorii wiekowej. Uczennice klasy V: Patrycja Firlej oraz Dominika Rosiek mają wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. 

 

XIV GMINNY PRZEGLĄD TEATRZYKÓW DZIECIĘCYCH "WIOSNA 2014" 

Tradycyjnie od kilkunastu lat nasza szkoła uczestniczy w Przeglądach Teatralnych organizowanych w SP w Żbikowicach. Najczęściej do konkursu przygotowują się uczniowie klas młodszych. W obecnym roku szkolnym uczniowie kl. II i III, przy wsparciu ucznia kl. I-Kubusia Rośka, przedstawili inscenizację pt. ,,Zagubiony czas". Na ich przygotowaniem oraz dekoracjami, muzyką i kostiumami czuwały Panie Stanisława Zelek oraz Danuta Bednarek. Dzieci występując na scenie muszą pokonać tremę, czasem strach. Uczą się odpowiedniej dykcji, umiejętności wcielania się w postacie przez siebie grane. Dla cząstki dzieci aktorstwo nie sprawia większych problemów, lecz są dzieci, które muszą pokonać bardzo duże bariery, aby dobrze zagrać swoje role. Tego roku nasza inscenizacja nie miała konkurencji, ponieważ byliśmy jedyną szkołą, z której wystąpiły dzieci młodsze. Z pozostałych szkół występowali uczniowie z klas IV-VI. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz gry planszowe a Kubuś zdobył nagrodę indywidualną przyznaną przez Panią Barbarę Cetnarowską – Przewodniczącą Komisji Oświaty Rady Gminy Łososina Dolna, za wyjątkową grę aktorską, którą wielu widzów wzruszył do łez.

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

 

 

GMINNY KONKURS "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

 21.marca  w domu strażaka w Tęgoborzy odbył się gminny konkurs „Młodzież zapobiega pożarom”. Nasza szkołę w tym konkursie reprezentowali uczniowie klasy V Patrycja Firlej i Mikołaj Orzeł. Testy konkursowe jak co roku okazały się bardzo trudne, nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Co prawda nie zdobyli oni miejsc nagradzanych, ale ich wynik był wysoki. Wszyscy uczestnicy konkursu mieli możliwość zapoznania się z wozami strażackimi i ze sprzętem gaśniczym OSP w Tęgoborzy.

 

 

 

 

KANGUR MATEMATYCZNY 

 

W czwartek 20 marca 5 uczniów z klas IV - V przystąpiło

do konkursu matematycznego „Kangur”, co stanowi 25% uczniów

 klas starszych. Uczniowie klasy czwartej mieli rozwiązać

24 zadania, natomiast uczniowie klasy piątej 30 zadań.

Konkurs trwał 75 minut.

 

 

 

Na rozwiązanie jednego zadania jak łatwo zauważyć uczeń 

klasy czwartej miał niecałe 3 minuty a uczeń klasy

 piątej  150 sekund. Każdy uczestnik konkursu

 otrzymał układankę breloczek. Na wyniki musimy

 poczekać dwa miesiące.

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W ŻBIKOWICACH

W czwartek 20 marca uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Szkole Podstawowej w Żbikowicach. Dzieci recytowały wiersze w dwóch kategoriach wiekowych kat. 1 klasy 0 i I i kat. 2 klasy II i III. Każdy recytator mógł również wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi rysując obrazek do swojego wiersza. Jury po obradach w konkursie recytatorskim w kat. 1 przyznało Mateuszkowi Sromkowi z naszej szkoły III miejsce i Ani Kołodziej wyróżnienie. W kat. 2 III miejsce zdobyła Jolanta Garbacz a wyróżnienie Ania Rosiek. W konkursie plastycznym w grupie młodszej III miejsce zdobył Jakub Rosiek a wyróżnienie Oliwia Garbacz. W grupie starszej wyróżnienie zdobyła Marta Sarota.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

 

  

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS 0 - III 

W  poniedziałek 17 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 0 - III. Do konkursu przystąpiło 25 uczestników którzy recytowali poezję religijną. Komisja (w składzie p. dyr. Bożena Wrona, p. D. Bednarek, p. S.Zelek i p. J. Orzechowska) miała nie lada wyzwanie, ponieważ uczestnicy ustawili wysoką poprzeczkę i decyzja o wyróżnieniach nie była prosta. Jury wysłuchało wielu bardzo pięknych utworów polskich poetów i pisarzy. Decyzją komisji konkursowej w grupie I (klasy 0 i I) I miejsce zdobyła Anna Kołodziej z klasy 0, II miejsce Mateusz Sromek  z klasy 0, III miejsce  Dawid Filipek i Jakub Rosiek z klasy I. W grupie II (klasy II i III) I miejsce zdobyła Agnieszka Orzechowska z klasy III, II miejsce Jolanta Kołodziej z klasy II, III miejsce Jolanta Garbacz i Marta Sarota z klasy III. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy konkursu słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

 

 

 

XVIII SPOTKANIE Z KOLĘDĄ 

16 stycznia 2014 roku w Sali Teatralnej Kościoła Parafialnego w Łososinie Dolnej odbyło się organizowane przez Zespół Szkół w Łososinie Dolnej  XVIII spotkanie z kolędą, uczestnikami którego byli uczniowie szkół z terenu Gminy Łososina Dolna i Gródek nad Dunajcem. Naszą szkołę reprezentowały: Marta Sarota, Urszula Sarota, Monika Serafin, Klaudia Serafin, Dominika Rosiek, Ania Rosiek, Patrycja Firlej, Edyta Rębilas, Jolanta Kołodziej. Dziewczynki występowały w kategorii wokalno - instrumentalnej i zajęły IV miejsce. Uczestniczkom dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły i im gratulujemy!